Vzpomínky na Bramboriádu

Vydáno: 18. 10. 2022

BRAMBORIÁDA

aneb co se dělo jedno podzimní odpoledne v naší bílovické školce …

Jako všechny děti, tak i ty z naší školky, mají rády dovádění a hry na školní zahradě.

Letos poprvé jsme na jedno takové krásné, slunné, podzimní odpoledne přizvali i rodiče. V tento den se zahrada proměnila v malé bramborové sportoviště.

A bylo odpoledne - děti s velkým nadšením a očekáváním netrpělivě vyhlížely své rodiče, aby se co nejdříve mohli společně vydat na zahradu a zjistit, co tam na ně čeká.

Bylo připraveno několik stanovišť s rozmanitými úkoly. Děti například s pomocí florbalové hokejky kutálely bramboru mezi kužely, sestavily obrázek z brambor, vyluštily hádanky, řadily brambory dle velikosti, skákaly v pytlích, hledaly zvířátka v „bramborovém“ políčku – pískovišti...

Aby si každý zasloužil malou odměnu za splnění všech devíti disciplín, bylo třeba mít orazítkovanou celou kartičku ve všech políčkách.

První odměnou bylo kolorování dřevěné plošné loutky fixem. A protože po takovém náročném sportovním výkonu všem vyhládlo, připravily naše paní kuchařky pro všechny dobroty v podobě pečených brambor v papírových miskách.

A tak jsme všichni společně prožili krásné podzimní odpoledne nejen s našimi dětmi, ale i s jejich rodiči, sourozenci i prarodiči.

Celý kolektiv naší MŠ velmi děkuje všem, kteří si tento čas užili s námi.

Za MŠ zapsala Dagmar Poláková

Stránky